Będę starszą siostrzyczką...

31.7.18


Hej Eddie, Eddie! Gdzie się ukrywasz tak długo? Czekam na Ciebie i czekam, a Ty wciąż siedzisz tam w brzuszku mamusi schowany! Kiedy wreszcie wyjdziesz, bym mogła Cię zobaczyć? Mamusia mówi, że jeszcze nie czas, ale ja już się nie mogę doczekać, by Cię poznać! Bo wiesz co Eddie? Ja jestem Twoją starszą siostrzyczką! Jeszcze się nie urodziłeś, a ja już Cię baaaardzo baaaardzo kocham! I będę się Tobą opiekować razem z mamusią i tatusiem. I pokażę Ci moje zabawki. I nawet oddam Ci mój ulubiony kocyk. Taka jestem super siostrzyczka! Nawet już imię dla Ciebie wybrałam, wiesz Eddie? Fajnie nam będzie razem, zobaczysz!

A wiesz Eddie, że przez dłuuugi czas byłam tylko ja i mamusia i tatuś? Ale kilka miesięcy temu dostałam od mamusi o taki prezent:


I mamusia powiedziała mi, że ma w brzuszku małego dzidziusia i że będę starszą siostrzyczką. A ja wtedy zaglądłam pod mamusi bluzkę na ten brzuszek i nikogo tam nie widziałam. I spytałam "Gdzie? Nie ma dzidzi". Bo wiesz Eddie, ja wtedy jeszcze nie rozumiałam, że Ty tam się w brzuszku ukrywasz i Cię nie widać. Ale teraz już wiem. Bo teraz to jestem już starsza i mądrzejsza. Mamusia pokazała mi nawet takie fajne zdjęcie, gdzie widać Twoje stópki. A wiesz Eddie, że masz bardzo duże te stópki? Prawie takie wielkie jak moje! 


A wiesz Eddie, że na początku to nazywałam Cię "małe bobo", bo nie wiedziałam czy jesteś chłopczykiem czy dziewczynką? Dopiero później mamusia się dowiedziała, że jesteś chłopczykiem, czyli moim młodszym braciszkiem! Z tej okazji to poszłam z mamunią do sklepu i wybrałam dla Ciebie takiego słonika. Fajny?


Bardzo się ucieszyłam, że będę miała małego braciszka! Bo wiesz co Eddie? Dziewuchy to są fajne, ale same problemy z nimi, mówię Ci! Na przykład ja to jestem strasznie wybredna, jak się rano ubieram, to nie mogę zdecydować którą kieckę włożyć i które majtki do niej pasują! No mówię Ci Eddie! Dobrze że jesteś chłopczykiem! Mamusia też się z tego bardzo cieszy, bo mówi, że inaczej to tatuś by osiwiał z trzema dziewuchami w domu!

A wiesz Eddie, że to ja wybrałam dla Ciebie imię? Mamusia wymieniała różne imiona, ale stwierdziłam, że "Eddie jest najlepsze". No i kropka! Chociaż kiedyś jak się mamusia pytała, jak dzidzi będzie się nazywać, to powiedziałam że "Koko". Ale mamusia odpowiedziała, że Koko to raczej kurka może się nazywać, a nie chłopczyk. No więc zostaniesz Eddie, ok? Podoba Ci się braciszku?


A wiesz co Eddie? Ja bardzo lubię przytulać się do Ciebie i głaskać Cię - chociaż na razie mogę to robić tylko przez brzuszek mamusi. Ale zobaczysz niedługo, że potem jak już się urodzisz, to też będę Cię przytulać! Bo ze mnie taka fajowa siostrzyczka jest! I głaszczę mamusię po brzuszku i mówię do Ciebie "Eddie, mój brother". I czasem czuję, jak mi odpowiadasz, bo się tam ruszasz w tym brzuszku i kopiesz. A nie jest Ci tam za ciasno, co? Jak Ty w ogóle się tam zmieściłeś Eddie? Ja nie mam pojęcia! Mamusia mówi, że ja też mieszkałam dawniej w jej brzuszku, ale ja tego nie pamiętam. Chyba ta mama coś ściemnia!

A wiesz co jeszcze robię Eddie? Odkładam dla Ciebie moje zabawki! Ciągle mówię, że to będzie dla małego dzidzi, że "To damy małemu bobo". Bo wiesz, ja mam dużo takich zabawek, którymi już się nie bawię, bo już jestem za duża. To one będą dla Ciebie Eddie. A nawet chcę Ci oddać mój smoczek i mój ukochany różowy kocyk! Taka kochana siostrzyczka jestem! A gdy jestem z mamusią w sklepie, to wybieram też coś dla Ciebie Eddie. Bo jak już się urodzisz, to też będziesz potrzebował dużo ubranek. Chociaż może nie tak dużo jak ja!


Fajowo, że już niedługo będziesz tu z nami Eddie! Będziemy się razem bawić, będę pomagać mamusi i podawać jej pieluszki dla Ciebie, będę Ci czytać moje książeczki i będę Cię wozić na wózeczku. Zobaczysz że będę najlepszą starszą siostrzyczką na świecie! No już się nie mogę doczekać na Ciebie Eddie! Twoja starsza siostrzyczka Izunia


You Might Also Like

8 komentarze

 1. Ale super post napisany! I to naprawdę przez córeczkę? Oo super ;* Ja też jestem w ciąży tylko, że ja będę mieć córeczkę a w domu juz także mamy małą lobuziare :p
  na kiedy masz termin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Córcia dziękuje i bardzo się cieszy, że jej post tak się podoba :D
   No troszkę jej pomogłam w tym pisaniu - powiedzmy że pisałam co mi podyktowała ;)
   A termin mam na koniec września, więc już bliżej końca niż dalej :) A Ty w którym m-cu jesteś? Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Zazdroszczę Izce w imieniu naszej Izy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my zobaczymy później, jak będzie z tą zazdrością u nas - czy przypadkiem Izunia nie będzie zazdrosna o braciszka!

   Usuń

Polub mnie na Facebooku

NAPISZ DO MNIE

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *